Satış ve Danışma Hattı: 90 (216) 360 3123 / 24 (pbx) Türkçe

Yazar Kasa Hurdaya Ayırma İşlemi

YAZARKASA HURDAYA AYIRMA İŞLEMLERİ

Mükellef ya da şirketlerin kullanmakta oldukları yazarkasaları hurdaya ayırmak istemeleri durumunda yetkili servislerine aşağıda ki evraklar ile başvurmaları gerekmektedir. Yetkili servislerin vermiş olduğu resmi evraklar ile mükellefler bağlı bulundukları vergi dairesine başvurarak kapanış işlemlerini tamamlayabilirler.

Hurdaya ayırma işlemlerinde yetkili servis cihazı hurdaya ayırdığı için cihaz teslim etmez ancak mali hafıza ve mali rulosunu teslim eder.Mükellefler teslim edilen mali hafıza ve ruloyu 5 sene boyunca saklamak ile yükümlüdür.

 

ŞAHIŞ FİRMALARI İÇİN

* Mükellefin kendisi ( Üzerinde TC Kimlik numarası yazan kimliği ile beraber )

* Mükellef bulunmadığı durumlarda işlemler için başka bir kişiye vekalet verebilirler.Ancak bu vekalet üzerinde “ yazarkasa açma-kapama “ işlemlerinin de yapılabilir olduğu özellikle belirtilmiş olmalıdır .

* Yazarkasa ruhsatnamesi

* Ödeme kaydedici cihazlara ait levha

 

* TÜZEL İŞLETMELER İÇİN

 

* Şirket imza yetkilisi ( Üzerinde TC Kimlik numarası yazan kimliği ile beraber ) ( işlemler sırasında imza sirküleri talep edilecektir )

* Şirket imza yetkilisinin bulunmadığı durumlarda işlemler için başka bir kişiye vekalet verebilirler.Ancak bu vekalet üzerinde “ yazarkasa açma-kapama “ işlemlerinin de yapılabilir olduğu özellikle belirtilmiş olmalıdır .

* Yazarkasa ruhsatnamesi

* Ödeme kaydedici cihazlara ait levha
Gaye Elektronik stanbul Kadky Elektronik Tamiri - Armut.com